Salı, Temmuz 23

Obama: Gazze savaşında kimsenin eli temiz değil, hepimiz suç ortağıyız

Hamas’ın eylemlerini kınayan Obama, işgalin ve Filistinlilerin başına gelenlerin “dayanılmaz” olduğunu vurguladı.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Barack Obama, “Kimsenin eli temiz değil” diyerek Gazze savaşında “Hepimiz suç ortağıyız” yorumunu yaptı.

Pod Save America’ya verdiği bir röportajda Obama şunları söyledi: “Eğer sorunu çözmek istiyorsanız, o zaman tüm gerçeği kabul etmelisiniz. Dolayısıyla kimsenin elinin temiz olmadığını, hepimizin bir dereceye kadar suç ortağı olduğumuzu kabul etmelisiniz. “

Hamas’ın eylemlerini kınayan Obama oldu, ancak “işgalin ve Filistinlilerin başına gelenlerin dayanılmaz” olduğunun altını çizdi.

“Bütün bunlar, İsrail için gerçek güvenliğin sağlanması, var olma hakkının tanınması, Filistinliler için işgalin sona erdirilmesi, sürdürülebilir bir devlet ve öz hakkına dayalı bir barışın sağlanması yönünde onlarca yıldır süren başarısız çabalar bağlamında gerçekleşiyor.” Kararlılık-kararlılık” dedi Obama.

İki hafta önce Obama, İsrail’i, Hamas’a karşı savaşta Gazze’ye yiyecek ve suyun kesilmesi de dahil olmak üzere eylemlerinin “Filistinlilerin tutumlarını nesiller boyu sertleştirebileceği” ve İsrail’e verilen uluslararası desteği zayıflatabileceği konusunda uyarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking