Salı, Temmuz 23

Bir Japonya harikası: Itsukuşima tapınağı ve yüzen kapısı

Japonya maceramızın bu bölümünde kendimizi Hiroşima Körfezi’ndeki doğa harikası Itsukuşima Adası’nda buluyoruz.

REKLAM

Japonya maceramızın bu bölümünde kendimizi Hiroşima Körfezi’ndeki doğa harikası Itsukuşima Adası’nda buluyoruz.

euronews’den Denis Loctier: “Aslında burayı tekneyle keşfetmek biraz alışılmadık bir durum, ancak Itsukuşima Tapınağı’nı ziyaret etmek istiyorsanız bunu yapmalısınız.”

Miyajima’yı ziyaret ederken, gelgitin yükselmesini bekleyin ve ikonik O-Torii kapısı ve Itsukuşima Tapınağı’nın en iyi manzarasını görmek için bir kano alın! #Japonya’yı Ziyaret Edinpic.twitter.com/ABw2BtrFyA

— Denis Loctier (@Loctier) 8 Mart 2018

Sular yükseldiğinde, Itsukuşima Tapınağı’nın Torii Kapısı, Japonya’nın dünyadaki en ünlü görüntülerinden birini oluşturur. İkonik dev kırmızı kapı denizden yükseliyor ve suyun üzerinde yüzüyormuş gibi görünüyor.

Kouichi Haruna, Rehber: “Tapınak, büyük kapı ve arkasındaki dağlar… Miyajima’nın en güzel manzarasını oluşturuyor ve onu yalnızca suyun üstünde görebilirsiniz. Bu nedenle pek çok ziyaretçi burayı tekneyle ziyaret etmeyi seviyor.”

Geçmişte Torii Kapısı, Itsukuşima Tapınağını ziyaret etmek isteyen hacılar tarafından kullanılıyordu. Planlama ve inşaatı 12. yüzyıla kadar uzanan bu alan, Şinto mimarisinin en dikkat çekici eserlerinden biri olup, bugün Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking