Salı, Temmuz 23

Akılalmaz olay: 14 yıldır kafatasındaki iğne parçacıklarıyla yaşıyor! Derdine derman arıyor “Çok acı çekiyorum”

25 Nisan 2007’de hastanede omurilik ameliyatı geçiren Salih Aktaş’ın kafatasında iğne parçacıkları unutulmuştu. Durumu yargıya taşıyan Aktaş’a ikinci şok bilirkişi heyetinden geldi. Kazada herhangi bir kusurun bulunmadığı belirtilen bilirkişi raporunda, iğneden çıkan parçacıkların insan vücuduna faydalı olduğu belirtildi. Doktorlara dava açan Aktaş, önce 8 bin TL kazandı. Ancak doktorların konuyu Yargıtay’a taşıması üzerine Aktaş’ın 20 bin TL borcu oldu ve maaşına el konuldu.

Sağlığının ve psikolojisinin bozulduğunu öne süren Aktaş, sürekli baş ağrısı yapmasına neden olan iğne parçacıklarının alınmasını istedi. Türkiye’de ameliyat için kendisine tüm kapıların kapatıldığını iddia eden Aktaş, çözüm için yurt dışında arayışlara başladı. Orada da tedavi için Almanya’ya giden Aktaş’ın başından çıkan iğnenin parçaları riskli bir ameliyat olacağı gerekçesiyle çıkarılmadı.

O dönemde İzmir’de yaşadığını ve tedavi sürecinin uzun yıllar yurt dışında devam ettiğini belirten Salih Aktaş, şöyle konuştu: “Omurilik ameliyatı olmak için hastaneye gittim. Ameliyat sırasında kafatasımda iki iğne kaldı. Birinin 1 mm, diğerinin ise 1,5 mm olduğunu öğrendim. İğneler hâlâ kafatasımda.” Ağrılarım artınca tekrar doktora gittim. Ama MR’a gittiğimde doktor ‘Başınızda platin var, çıkaramayız’ dedi. Hemen doktoruma gittim ve durumu anlattım. Doktor tomografi çekti ama sonuçları vermedi. Bundan şüphelendim. Başka doktorlara tomografi çektirdim. Buradaki doktorlar kafatasımda iğne kaldığını söyledi.”

“SAVCILIK’A GİTTİM”

AW217404_01

“Neredeyse beni suçlayacaklardı” diyen Aktaş, “Sonra savcılığa suç duyurusunda bulundum, dava bilirkişiye verildi, bilirkişi de bu kazada kusur olmadığını beyan etti. Tedavinin bir an önce yapılmasını istiyorum, zengin olmak değil, “bu iğnelerden kurtulmak” dedi.

“HYATA’MIN İKİNCİ ŞOKUNU KULAK AMELİYATI ESNASINDA YAŞADIM”

AW217404_02

Kulak ağrısı nedeniyle gittiği başka bir hastanede kulak zarının izinsiz olarak çıkarıldığını söyleyen Aktaş, artık sağ kulağının duymadığını söyledi. Şu anda Avusturya’da yaşadığını ve yaz aylarında Denizli’ye geldiğini kaydeden Aktaş, şöyle konuştu:
“Umudumu yurt dışına götürdüm. Kafamdaki iğnelerin çıkarılmasını istedim. Çok riskli olduğunu, ölebileceğimi söylediler ama kabul etmediler. Çok acı çekiyorum. Yetkililerden tek isteğim sorunuma çözüm bulmalarıdır. Çok acı çekiyorum.” (İHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hamas'ı ikna etmek için ülkeden yardım istediHamas’ı ikna etmek için ülkeden yardım istedi
Kripto para operasyonunda tutuklanan Aşkım Kapışmak serbest bırakıldı!Kripto para operasyonunda tutuklanan Aşkım Kapışmak serbest bırakıldı!
Eşini silahla öldüren polise verilen cezaya ölen kadının yakınları tepki gösterdi!  Eşini silahla öldüren polise verilen cezaya ölen kadının yakınları tepki gösterdi! “Kabul etmiyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Antalya Haber Sunucu
meritking